Marynarska Business Park (MBP)

KLIENT

Heitman European Property Partners IV.

Marynarska Business Park (MBP) to kompleks czterech budynków biurowych, zlokalizowanych na Służewcu Przemysłowym przy ulicy Taśmowej 7.

CEL 

Zmiana wizerunku kompleksu Marynarska Business Park jako miejsca przyjaznego najemcom

ROZWIĄZANIE 

Agencja zaproponowała wykorzystanie wolnej powierzchni na parterze jednego z budynków w celu stworzenia WYMIENNIKA KSIĄŻKOWEGO, który działał na zasadzie bookcrossingu – promocji czytelnictwa i idei wymiany bezgotówkowej wśród pracowników MBP. Stworzony został regulamin korzystania z powierzchni, powstały odpowiednie grafiki, exlibris. Funkcjonowanie wymiennika było promowane szeroko w mediach (media relations, social media), a także w komunikacji z najemcami (newsletter Marynarska Depesza).

Wymiennik był autorskim pomysłem Konkret PR i jednocześnie pionierskim na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Działał przez 12 miesięcy, a jego zamknięcie było związane z wynajmem powierzchni, w której funkcjonował. Jego likwidacja nie wiązała się jednak z całkowitym uśpieniem projektu. Wymiennik zyskał nową siedzibę – książki oraz całe wyposażenie zostały przekazane do Domu Kultury „KADR”, wzbogacając Miejsce Aktywności Lokalnej – przestrzeń do spędzania wolnego czasu, gdzie można odpocząć oddając się lekturze książki, odrobić lekcje, spotkać się ze znajomymi lub wziąć udział w spotkaniach i działaniach prowadzonych przez młode osoby.

EFEKTY

  • Kompleks Marynarska Business Park stał się czymś więcej niż tylko miejscem do pracy
  • Zaangażowanie osób pracujących w Marynarska Business Park w tworzenie WYMIENNIKA KSIĄŻKOWEGO

Pomysł trafił w gusta najemców, a przestrzeń była wykorzystywana również jako dodatkowe miejsce spotkań roboczych