Robert Dobrzycki Człowiekiem Dekady, A2 Warsaw Park Inwestycją Roku w Prime Property Prize 2020

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z Człowiekiem Dekady. Takim tytułem uhonorowany został Robert Dobrzycki podczas wieczornej gali Prime Property Prize 2020. Wyróżnienie przyznane zostało poza konkursem, w którym  A2 Warsaw Park Panattoni zdobył nagrodę Inwestycji Roku w kategorii Rynku Powierzchni Logistyczno-Magazynowej. Statuetki zostały wręczone 14 września br. w hotelu Sheraton w Warszawie.

Za nami IX edycja konkursu Prime Property Prize, organizowanego przez Grupę PTWP SA, wydawcę m.in., PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl. Jego celem jest wyłonienie firm oraz projektów, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży. Podczas wieczornej gali, Panattoni triumfowało na scenie dwa razy – Robert Dobrzycki, CEO Panattoni uhonorowany został tytułem Człowieka Dekady, a wyróżnienie przyznane zostało poza konkursowym trybem – za wkład Roberta Dobrzyckiego w rozwój rynku magazynowego. Ponadto A2 Warsaw Park Panattoni zdobył nagrodę Inwestycji Roku w kategorii Rynku Powierzchni Logistyczno-Magazynowej.

Robert Dobrzycki nadzoruje działalność w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, Holandii, Hiszpanii, Czechach i na Słowacji. W 2005 roku założył centralę Panattoni Europe na region Europy Środkowo-Wschodniej w Polsce, a w 2014 roku objął stanowisko CEO na Europę. W ciągu 15 lat pod kierownictwem Roberta firma wybudowała ponad 10 mln mkw. powierzchni magazynowej. Wywołany Robert Dobrzycki nie krył na scenie zaskoczenia mówiąc: Bardzo dziękuję za nagrodę. Kiedy 15 lat temu otwieraliśmy nasz oddział…nikt nie wiedział, że istnieje Panattoni. Dzięki naszemu zespołowi, staliśmy się największym deweloperem przemysłowym w Europie. To ich ciężka praca, za którą wszystkim dziękuję”.

Autostradą po nagrody. Panattoni otrzymało także statuetkę za realizację A2 Warsaw Park – największego obiektu magazynowego w rejonie warszawskim. Budynek o powierzchni blisko 104 000 m kw. powstał w Adamowie, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła „Grodzisk Mazowiecki” autostrady A2. Doskonała lokalizacja przyciągnęła liderów branży logistycznej, takich jak Raben Logistics Polska, ID Logistics, czy DSV, którzy łącznie wynajęli ok 50 000 m kw. Bliskość jednej z najważniejszych dróg w kraju, stwarza doskonałe warunki zarówno do handlu krajowego, jak i międzynarodowego, w tym z głównym partnerem handlowym Polski – Niemcami. Obiekt może służyć najemcom z różnych branż zarówno do magazynowania i produkcji. Dzięki takim rozwiązaniom jak oświetlenie LED A2 Warsaw Park spełnił warunki certyfikacji BREEAM.

Robert Dobrzycki nie kryje dumyrównież z tej statuetki komentującwygraną: „A2 Warsaw Park to perła naszej działalności na rynku warszawskim, który stał się w ostatnim półroczu ośrodkiem największego zainteresowania naszych najemców. To także istotna realizacja, w kontekście sytuacji pandemicznej, ponieważ ukończyliśmy ją tak naprawdę w środku kryzysu. A2 Warsaw Park stało się tym samym symbolem naszej walki z trudną sytuacją, z której na razie wychodzimy zwycięsko”.

Wyróżnienie A2 Warsaw Park to druga z rzędu nagroda Prime Property Prize dla Panattoni w tej kategorii. W roku 2019 deweloper otrzymał statuetkę za obiekt BTS Amazon w Gliwicach, o rekordowej powierzchni 210 000 m kw. Budynek przeznaczony do obsługi e-commerce zachwycił Jury 4 użytkowymi poziomami z wdrożoną najnowocześniejszą technologią, połączoną z ekologicznymi rozwiązaniami, które pozwoliły osiągnąć certyfikację BREEAM na poziomie Very Good.