Cybex

KLIENT

Niemiecka firma CYBEX, założona w 2005 roku to producent produktów dla dzieci i niemowląt. Oferuje foteliki samochodowe, nosidła, meble dziecięce i wózki, które gwarantują najwyższe bezpieczeństwo oraz są idealnie dopasowane do miejskiego stylu życia. Na początku 2014 roku firma CYBEX połączyła się z Goodbaby International Holding Limited. Grupa należy do wiodących światowych przedsiębiorstw w branży produktów dla dzieci i młodzieży.

CEL

  • Budowanie wizerunku i rozpoznawalności marki na polskim rynku.
  • Zbudowanie tożsamości marki skupionej wokół jej głównych atrybutów: innowacyjności, designu i funkcjonalności.
  • Dotarcie do przyszłych/obecnych rodziców/ osób zainteresowanych tematem.
  • Wprowadzanie na polski rynek nowych produktów.

ROZWIĄZANIE

Agencja dla marki zaproponowała działania w obszarze brand PR skupione wokół trzech obszarów:

  • Media relations – współpracy z dziennikarzami z tytułów prasowych oraz on-line. Proponowane działania obejmowały prowadzenie biura prasowego, jak i niestandardowe aktywności np. np. press-toury i testy nowych produktów.
  • Influencer marketingu – w celu zwiększenia rozpoznawalności Cybex na polskim rynku, agencja zaproponowała współpracę z polskimi influencerami oraz bloggerami.
  • Organizacji i współorganizacji eventów – premier nowych produktów, eventów edukacyjnych nt. bezpieczeństwa dzieci, pokazów mody i innych.
  • Prowadzenia i obsługi showroomu – aby umożliwić dziennikarzom, fotografom, stylistom i bloggerom bezpośredni kontakt z produktami Cybex oraz możliwość ich testowania, prowadziliśmy showroom marki i koordynowaliśmy stały dostęp do aktualnej oferty produktowej dla zainteresowanych.

Zaproponowanie działania miały na celu wykreowanie marki jako eksperta w temacie branży parentingowej, bezpieczeństwa dzieci oraz jakości i designu. Wózki, foteliki samochodowe i akcesoria Cybex trwale zapisały się także w świadomości konsumentów jako produkty z segmentu fashion dedykowane wymagającym i świadomym trendów modowych konsumentom.

EFEKTY

Dzięki prowadzonym działaniom marka stała się jedną z najlepiej rozpoznawalnych na rynku parentingowym, a także ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa. W wyniku naszej pracy zostało opublikowanych wiele jakościowych artykułów w mediach parentingowych, moto, fashion, tech, tytułach opiniotwórczych i innych. Podjęliśmy długofalową współpracę z wieloma kluczowymi i wysokozasięgowymi influencerami i bloggerami, dzięki której marka Cybex jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej pokazywanych w polskiej bloggosferze parentingowej.